ვინ წარადგენს საქართველოს წელს ევროპულ ფესტივალზე?!

98

საქართველო ევროპული ფესტივალის მონაწილე კიდევ ერთხელაა! წელს უკვე მესამედ მონაწილეობს საქართველო პოლონეთის შშმ პირთა სიმღერის ინტეგრირებულ ფესტივალში – „ხმით დახატული ინტეგრაცია“, რომელიც უკვე მე-17 იმართება, ტრადიციულად ქალაქ ბოჩნიაში. აღნიშნული ფესტივალი მოიცავს შშმ პირების და არა შშმ პირების ერთობლივ დუეტებს სიმღერაში. ფესტივალი გაიმართება 22-24 მაისს.

წლევანდელ ფესტივალს საქართველოს წარმოადგენს ბათუმელი მომღერალი ნანა დუმბაძე, რომელიც შშმ პირთა სიმღერის, ცეკვისა და ხელოვნების ინტეგრირებული საერთაშორისო ფესტივალი, – „ივერია – ბრილიანტის“ (2023 წლის) პირველი ადგილის მფლობელია. ნანა დუმბაძე სხვა არაერთი ფესტივალის გამარჯვებულია, რომლის პედაგოგი და ხელმძღვანელია ლელა ცხოიძე. იმედი გვაქვს, რომ ნანა დუმბაძე საქართველოს ასახელებს აღნიშნულ ფესტივალზე, რაც ასევე ხელს შეუწყობს ჩვენი ქვეყნის ევროპის ქვეყნებში ინტეგრაციას. ჩვენი მონაწილეობა უკვე წარმატება და წინ გადადგმული ნაბიჯია“, – აცხადებს „ივერია – ბრილიანტის“ დამფუძნებელი ნუგზარ ჭიაბერაშვილი.

ინფორმაცია ფესტივალის „ხმით დახატული ინტეგრაციის“ ფეისბუქის ოფიციალური გვერდიდან: დასრულდა შესარჩევი საკვალიფიკაციო დღეები და მაოპოლსკის სიმღერის ფესტივალი „ხმით მოხატული ინტეგრაცია“ მზადაა მე-17 ფესტივალს უმასპინძლოს პოლონეთში, ქალაქ ბოჩნიაში.

ფესტივალის დამფუძნებლის და დირექტორის, იურეკ ტურეკის თქმით, – „თითქმის 200 მონაწილიდან შეიჩრა მხოლოდ ძალიან მცირე რაოდენობა, რადგან ფესტივალის მიზანია ხარისხი და პროფესიონალიზმი, შესაბამისად ინტეგრირება. ყველა მონაწილე ძალიან მაღალი დონეა“.

წელს ძალიან გაგვიჭირდა მონაწილეების არჩევა! ბევრ ლამაზ ხმას მონაწილეობის უფლება არ მიუღია… განსაკუთრებით ყველაზე ახალგაზრდები გამოეთიშნენ ფესტივალს, ვინაიდან დუეტში პარტნიორები არ გვყავდა… არ გეწყინოთ, გული არ დაგწყდეთ, გამოაგზავნეთ განაცხადები მომავალი წლისთვის.

ქვემოთ მოცემულია ყველა მონაწილის სია. მაშ, ბოჩნიაში შეხვედრამდე“, – ამბობენ ფესტრივალის „ხმით დახატული ინტეგრაციის“ ხელმძღვანელები და ჟიურის წევრები.

კატეგორია „ინტეგრაციული მუსიკალური დუეტი“:

1. პრზემისლავ მოლი (Mielec) & Kamil Jachyra (Mielece);
2. ფილიპ რობაკი (Wojkowice Ko ścielne), ანასტაზია სასუია (კრაკოვი) & ფილიპ რობაკი (Wojkowice Ko ścielne);
3. ვოჯჩიჩ ფარონი (კრინიკა ზდრაჯი) და ჯულია რობეტკა (კრინიკა ზდრიჯი);
4. Tadeusz Pekielny (New S Tcz) & Paulina Zech (Pozna ń);
5. ანა ვერესჩზიუსკა (ბრზეგი) & კონრად ვროცავიაკი (კრაკოვი);
6. მარეკ ოკრაგლიკი (ანდრიჩოუ) & ჯულია სტავარცი (კრაკოვი);
7. კარინა სობჩიესკა (ჩოჯნა) & ანტონი პაჩეკი (ბარლინკი);
8. მარცინ ჩუდიკა (ბრზესკო) & ანჟელიკა დიბეკი (ოლკუსი);
9. აგნიეზკა ჯტოზიასკა (კრაკოვი) & ალექსანდრა უაჯტოვიჩი (ტომასჟუ ლუბელსკი);
10. ნანა დუმბაძე (ბათუმი – საქართველო) & კაროლინა სიპნიუსკა (Chorz ów);
11. Jaroslaw Ferdinus (Bytom) & Maria Kisiel (უკრაინა – კატოვიცე);
12. რობერტ მატეუსზუკი (ჩზასტოჩოვა) & მაეგორზატა ვანძელი (რადვანისი);
13. Kacper Cie ślik & Julia Kokot (მუხის სამთო)
14. ვერონიკა ბარცაკი (Szynkiel ów) & Amelia Kaczmarczyk (Boryszew);
15. ლილი მიულერი & ტიმ თეობალდი (საარლუისი) გერმანია;
16. ჯოანა ტრელა (კრასნიკი) & ნატალია śვიკი (კრაინიკი);
17. ანეტა სინოლი (Gorz ów Wielkopolski) & Joanna Krys (ოსიეკი);
18. ფილიპ კოსოვსკი (P łock) & Aleksandra Juchniewicz (Szczecin);
19. ოცნების გაჯდა (გორლიცე) & ნატალია სზიმსკა (My ślenice);
20. ადამ ბარცჩზევსკი (Zdr ój Cellar) & Ewelina Boczarska (Newy S skicz);
21. Armand Perykietko (Wroc ław) & Andrzej Tan (Brzesko);
22. ვიქტორია კასპრზიკი (Stanis ławice) და მატილდა ობიეგას (Krzycko Wielkie);
23. ალექსანდრა ნიკიელი (ბისტრა) & ფილიპ რიჩციკი (ბერლინი/ზაქროციმი);
24. ნიკოლა ჯოდკო (Wolsztyn) & Katarzyna Wo owanicka (K łodzko);
25. Krzysztof Duda (ლეგიონერი) & კორნელია ჯუნი (კრაკოვი);

კატეგორია „მუსიკალური ბენდი“:

1. ოქროს ბიჭები (D ąbrowa Tarnowska)
2. მამაცი გოგოები (Gorlice)
3. მწვანე ტუჩსაცხი ( ალუბალი)
4. მოუსვენარი ფეხების ბენდი (ბოჩნია)

კატეგორია „კაბარე“:
1. ბაყაყი (ფოლადი).
გილოცავთ!

საორგანიზაციო საკითხები განთავსებულია ფესტივალის ვებგვერდზე ტაბში „მონაწილეებისთვის“ https://www.festiwal.bochnia.pl/dla-uczestnikow/
ორგანიზატორი: Stowarzyszenie “Kropla Dobroci”
საპატიო პატრონაჟი: პოლონეთის რესპუბლიკის პრეზიდენტის აგატა კორნჰაუზერის მეუღლე – დუდა
მთავარი პარტნიორი: სავოევოდო Małopolska
დაფინანსებულია Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ფონდის მიერ კულტურის ხელშეწყობის ფონდიდან – სახელმწიფო ფონდი
დაფინანსებულია ფონდებით: PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
ღონისძიება პროექტის „სმალოპოლსკას სავიზიტო ბარათები“ ფარგლებში ტარდება.
ფესტივალი ორგანიზებულია მარეკ პიკარჩიკის თანამშრომლობით.

Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”

Zakończyliśmy kwalifikacje do 1️⃣7️⃣. Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja Malowana Dźwiękiem”.

Te kolorowe kartki📃, to Wasze zgłoszenia… było ich prawie 2️⃣0️⃣0️⃣. Zdecydowana większość na bardzo wysokim poziomie🏆

Wybór uczestników w tym roku był dla nas bardzo trudny! Wiele pięknych głosów nie zostało zakwalifikowanych… szczególnie tych najmłodszych, ponieważ nie mieliśmy partnerów do utworzenia duetu🙁 Nie zrażajcie się… przesyłajcie zgłoszenia w przyszłym roku🎶🎤

❗️❗️❗️To jest lista wszystkich uczestników❗️❗️❗️ Do zobaczenia w Bochni 😊

👉Kategoria “Integracyjny duet muzyczny”:
1. Przemysław Mol (Mielec) & Kamil Jachyra (Mielec)
2. ❌Nikola Łaskarzewska (Świętochłowice) rezygnacja & Filip Robak (Wojkowice Kościelne)

Anastazja Sasuła (Kraków) lista rezerwowa & Filip Robak (Wojkowice Kościelne)
3. ❌Diana Kapełuś (Lublin) rezygnacja & Wojciech Faron (Krynica Zdrój)
Julia Robótka (Jeżowe) lista rezerwowa & Wojciech Faron (Krynica Zdrój);
4. Tadeusz Piekielny (Nowy Sącz) & Paulina Zech (Poznań);
5. Anna Wereszczyńska (Brzeg) & Konrad Wrocławiak (Kraków);
6. Marek Okręglicki (Andrychów) & Julia Stawarz (Kraków);
7. Karina Sobczyńska (Chojna) & Antoni Płaczek (Barlinek);
8. Marcin Chudyka (Brzesko) & Angelika Dybek (Olkusz);
9. Agnieszka Łozińska (Kraków) & Aleksandra Wójtowicz (Tomaszów Lubelski);
10. Shaban Mamedov (Tibilisi – Gruzja) & ❌Agata Fugat (Sędziszów) rezygnacja;
❌Shaban Mamedov (Tibilisi – Gruzja) rezygnacja & Karolina Sypniewska (Chorzów) lista rezerwowa. Nana Dumbadze (Batumi – Gruzja) lista rezerwowa & Karolina Sypniewska (Chorzów) lista rezerwowa;
11. Jarosław Ferdynus (Bytom) & Maria Kisiel (Ukraina – Katowice);
12. Robert Mateuszuk (Częstochowa) & Małgorzata Wandzel (Radwanice);
13. Kacper Cieślik & Julia Kokot (Dąbrowa Górnicza);
14. Weronika Bartczak (Szynkielów) & Amelia Kaczmarczyk (Boryszew);
15. Lilly Müller & Tim Theobald (Saarlouis) Niemcy;
16. Joanna Trela (Kraśnik) & Natalia Ćwik (Kraśnik);
17. Aneta Szynol (Gorzów Wielkopolski) & Joanna Krys (Osiek);
18. Filip Kosowski (Płock) & Aleksandra Juchniewicz (Szczecin);
19. Marzena Gajda (Gorlice) & Natalia Szymska (Myślenice);
20. Adam Barszczewski (Piwniczna Zdrój) & Ewelina Boczarska (Nowy Sącz);
21. Armand Perykietko (Wrocław) & Andrzej Tan (Brzesko);
22. ❌Nikola Wojciechowska (Lublin) rezygnacja & Wiktoria Kasprzyk ;(Stanisławice). Matylda Obiegała (Krzycko Wielkie) lista rezerwowa & Wiktoria Kasprzyk (Stanisławice)”23. Aleksandra Nykiel (Bystra) & Filip Rychcik (Berlin/Zakroczym);
24. ❌Oskar Ozi Wasilewski (Łódź) rezygnacja & Katarzyna Woźnicka (Kłodzko). Nikola Jodko (Wolsztyn) lista rezerwowa & Katarzyna Woźnicka (Kłodzko);
25. Krzysztof Duda (Legionowo) & Kornelia Czerwiec (Kraków).

👉Kategoria “Zespół muzyczny”:

1. Golden Boys (Dąbrowa Tarnowska)
2. Brave Girls (Gorlice)
3. Zielona Lipka (Wiśniowa)
4. Zespół Niespokojnych Nóg (Bochnia)
👉Kategoria “Kabaret”:
1. Żaba (Stalowa Wola)

Gratulujemy!

Kwestie organizacyjne zamieszczamy na stronie internetowej festiwalu w zakładce „Dla uczestników” https://www.festiwal.bochnia.pl/dla-uczestnikow/

Organizator: Stowarzyszenie “Kropla Dobroci”
Patronat Honorowy: Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser -Duda
Partner Główny: Województwo Małopolska
Dofinansowano ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Dofinansowano ze środków: PFRON – Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”.
Festiwal organizowany jest we współpracy z SOSW Bochnia, Marek Piekarczyk